LV
Search

MŪSUŽURNĀLS

MŪSU STĀSTS

Digitālā detoksikācija: pārsteidzoši, bet patiesi

Mēs visi zinām par detoksikācijas programmām.  Tās nāk par labu ķermenim un prātam. Kā gan tās var nepatikt?

Bet digitālā detoksikācija? Nu, tas izklausās absurdi ‒ gandrīz neiespējami. Kur lai sāk?

Bet, pirms turpinu, ļaujiet ātri uzskaitīt manus digitālos ieradumus: Parasti internetu neatveru pirms 6.30 no rīta, bet pēc tam, braucot uz darbu, aptuveni stundu pavadu sociālajos tīklos, un 10.00 man ir pārtraukums, kad pārbaudu tvītus. Pusdienlaikā pamanu, ka mani krāsainie salāti varētu labi izskatīties Instagram, tāpēc publicēju bildi; un vēlāk, dzerot tēju, izlasu e-pasta vēstules.  Vakarā, braucot no darba, viedtālrunī izlasu dažādas ziņu lapas, un, pārrodoties mājās, internetā pavadu vidēji trīs stundas.  Vai esmu atkarīga no digitālās pasaules?

Digitālā detoksikācija nozīmē, ka ierobežoju interneta lietošanu un vairs nepavadu tik lielu dienas daļu Facebook. Vai man atbrīvoties arī no soļu skaitītāja viedtālrunī, kad dodos skriet? Vai arī atvienot dakšiņu, kas pārbauda, cik ātri ēdu?  Bet man vajag šīs lietas!

Lasīt grāmatu, nevis skatīties planšetē? Protams, kāpēc ne? Bet kā lai tam visam atkal pievēršos?

Mūsdienās atpūsties no digitālās pasaules ir gandrīz neiespējami ‒ tas bieži šķiet kā aizvērt durvis uz pasauli. Ironiski, bet Jūs varat sākt digitālo detoksikāciju, lejupielādējot telefonā dažas lietotnes, kas atspējos sociālo mediju paziņojumus.

Tās var būt arī nelielas lietas, piemēram, modinātāja iegāde, lai nebūtu jāsniedzas pēc telefona no rīta.

Un tad, vairāk laika pavadot ārpus digitālās pasaules, Jūs atcerēsieties, ka satikt cilvēkus klātienē ir kaut kas īpašs, sarunāties aci pret aci ir ļoti patīkami un izdzīvot reālo dzīvi ‒ ļoti aizraujoši ...

Man patīk šī ideja. Es pat to varētu izmēģināt.

#detoksikācija

#ķermenis

#gars

#digitāla pasaule


Kādi jaunumi

MŪSU ŽURNĀLS